A biztonság minden weboldal számára kiemelt fontosságú, különösen akkor, ha üzleti, vagy személyes adatokat kezelünk azon. A következő blogbejegyzésben a WordPress weboldalak biztonsági alapjait gyűjtöttük össze. Szót ejtünk arról, hogy hogyan védekezzünk hatékonyan a hackerek és kibertámadások ellen, illetve hogy hogyan tarthatjuk biztonságban az oldalunkat.
1. Használj erős jelszavakat:
Bagatellnek tűnhet, hiszen sokszor hallottuk már, de örök érvényű alapelv; használjunk megfelelően erős jelszavakat. Jelszavaink legyenek elég hosszúak, tartalmazzanak kis-és nagybetűket, számokat, illetve speciális karaktereket is. A jelszavak legyenek hosszúak, tartalmazzanak kis- és nagybetűket, számokat és speciális karaktereket. Igyekezzünk minél összetettebb, nehezen kitalálható jelszavakat használni, és lehetőleg minden fiókhoz külön-külön kreáljuk azokat.
2. Telepíts Biztonsági Bővítményeket:
A WordPress weboldalak biztonsági bővítményeinek telepítése segít megelőzni a potenciális támadásokat és veszélyeket. A megbízható biztonsági bővítmények ugyanis felkutatják és blokkolják a gyanús tevékenységeket, valamint figyelmeztetnek a potenciális kockázatokra.
3. Frissíts rendszeresen:
A WordPress rendszeres frissítése a biztonság egyik alapvető eleme. A frissítések általában olyan biztonsági javításokat tartalmaznak, amelyek segítenek megelőzni a kibertámadásokat és fényt derítenek a weboldal sérülékeny elemeire. Ne hagyjuk figyelmen kívül a WordPress verziók és a bővítmények frissítéseit, ha pedig lehetőségünk nyílik rá, használjunk automatikus frissítési bővítményeket a könnyebb kezeléshez.
4. Készíts biztonsági mentéseket:
A rendszeres biztonsági mentések rendkívül fontosak, segítségükkel ugyanis megelőzhető a potenciális adatvesztés. Készítsünk rendszeresen mentéseket az oldalról (akár naponta több alkalommal is), és tároljuk azokat biztonságosan külső tárolóhelyeken. Így, ha valamilyen probléma merülne fel, könnyebben visszaállíthatjuk az oldalunkat az előző mentett állapotra.
5. Állítsd be a kétlépcsős hitelesítést:
A kétlépcsős hitelesítés egy hatékony védelmi eszköz a hackerek ellen, nem véletlen, hogy a Facebook és a Google is előszeretettel használja már ezt a biztonságos belépéshez. A kétlépcsős hitelesítés két különböző hitelesítési módszert igényel a bejelentkezéshez, például egy jelszó és egy SMS kód használatát.
6. A Kevesebb néha több:
Csökkentsük a biztonsági kockázatokat azzal, hogy kizárólag azokat a bővítményeket és témákat használjuk, amelyek a weboldal működéséhez valóban szükségesek. A már inaktív, vagy nem használt bővítményeket egyszerűen csak töröljük, ugyanis azok is biztonsági réshez vezethetnek.
7. Használj HTTPS protokollt:
Az HTTPS protokoll használata megerősíti az oldalunk biztonságát és a látogatók adatainak védelmét. Telepítsük az SSL tanúsítványt az oldalunkhoz, így az adatok titkosítva lesznek a felhasználók és az oldal közötti kommunikáció során.
A weboldalak biztonságos üzemeltetése kiemelten fontos, nagyon fontos odafigyelnünk az adatok és az oldalunk védelmére a potenciális veszélyektől. Használjuk minél több biztonsági intézkedést, hogy csökkentsük a kockázatokat és biztonságosan működtessük a weboldalunkat.
Ha pedig úgy érzed, hogy WordPress weboldalad megalkotásában segítségre lenne szükséged, bátran vedd fel velünk a kapcsolatot! Tovább fontos információkért és friss hírekért pedig kövesd közösségi felületeinket!